Witaj na wirtualnej kawie! Posłuchaj wyjątkowego podcastu nagranego specjalnie dla Ciebie!

Poznajmy się lepiej!

Oto 3 odcinki Wirtualnej Kawy

Dostępne są wyłącznie dla ekskluzywnej grupy 70 kobiet, które wzięły udział w mojej akcji „Wirtualna Kawa”.
Odcinek 1, w którym to ja odpowiadam na te same pytania z ankiety, na które i Ty odpowiadałaś.
Odcinek 2, w którym odpowiadam na pytania zadane przez Was (27 pytań)
Odcinek 3, w którym odpowiadam na pytania zadane przez Was (30 pytań)

Odcinek 1

Oto pytania, na które odpowiadam:

Ile masz lat?

W jakiej miejscowości mieszkasz?

Czy jesteś w związku?

Jeśli jesteś w związku: w jakim związku jesteś (partnerskim, małżeńskim)? Jak długo jesteście razem?

Czy masz dzieci?

Jakie masz wykształcenie?

Jaki zawód wykonujesz?

Jeśli obecnie pracujesz, czy lubisz swoją pracę?

Jakie jest w tym momencie Twój najważniejszy cel w rozwoju Twojej kariery?

Jakie jest w tym momencie Twój najważniejszy cel w dziedzinie rozwoju osobistego, pracy nad sobą pod kątem psychologicznym?

Jakie książki najbardziej Cię zainspirowały w Twoim rozwoju osobistym? Co Cię w nich najbardziej poruszyło, zainspirowało?

Jakie są Twoje ulubione gazety / czasopisma, które lubisz i regularnie czytasz?

Jakie są Twoje ulubione podcasty w dziedzinie rozwoju osobistego / psychologii / związków?

Jakie są Twoje ulubione konta w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram), które najbardziej Cię inspirują i najwięcej uczą w dziedzinie rozwoju osobistego / psychologii?

W jakich formach rozwoju osobistego uczestniczyłaś?

Jaki rodzaj pracy nad sobą był dla Ciebie najważniejszy, najbardziej odkrywczy lub przełomowy i dlaczego? Kto go prowadził (jeśli masz ochotę się tym podzielić)?

Jakie są obecnie Twoje największe wyzwania w kontekście rozwoju osobistego, pracy nad sobą?

Odcinek 2

Oto 27 pytań, na które odpowiadam:

Część 1

 1. Chciałabym dowiedzieć się jak sobie radzić z takimi wampirami energetycznymi. Ciężko odciąć się od takich osób, które knuję non stop a nie potrafią powiedzieć wprost o co im chodzi..
 2. Nie mogę zrozumieć (jeszcze) skąd we mnie ta irytacja i niecierpliwość w stosunku do ludzi, którym coś mówię a oni nic z tego nie rozumieją, jakbym mówiła do nich po chińsku
 3. Czy dajesz sesje online indywidualne? A może masz kogoś do polecenia we Wrocławiu?
 4. Jak puścić to co nie służy a z drugiej strony nie chce się tego puszczać i to nie ze strachu
 5. Skąd nabrać pewności ze należy zmienić branże albo miejsce pracy (rzucić działalność i pójść na etat)? Działalność jest dla mnie totalna wolnością ale nie daje takich dochodów jakich bym oczekiwała (i nie są to wygórowane oczekiwania).
 6. Chciałabym się podzielić tym, że wydaje mi się, że robię ostatnio bardzo dużo w temacie samorozwoju, widzę efekty, ale nie wiem czy nie przesadzam z ilością rzeczy, które chce robić i robię. I właśnie jak to pięknie ujmowałaś w swoich kursach w APE słyszę mojego krytyka wewnętrznego, ale nie potrafię zrozumieć o co mu chodzi….

Część 2:

 1. Może o przyszłych książkach, które napiszesz?
 2. Jak ogarnąć życie tak aby nie przeciekało przez palce.
 3. Jak to jest z tą pępowiną. Dlaczego nie mogę jej odciąć, skąd bierze się ten lęk. Co mogę zrobić, żeby pokonać strach?
 4. Robi pani tyle, jak na to wszystko znajduje pani czas? Jak wziął się pomysł o napisaniu książki, I czy było to trudne? Też kiedyś o tym myślałam ale nie wiem zupełnie, jak się za to zabrać.
 5. Nie mam pytań. Bardziej to chcę podziękować, ze Cię poznałam. Oraz że odbyłam z Tobą terapię indywidualną bo od tego zaczęły się zmiany w moim życiu. Pozdrawiam serdecznie.
 6. Wydaje się że twój dzień ma więcej godzin :), skąd masz tyle pomysłów, energii? 🙂 W sensie jak to wszystko ogarniasz, jak decydujesz co jest ważniejsze, jak się czujesz jak musisz z czegoś zrezygnować? Jak zakceptować fakt, że nie można zrobić wszystkiego?
 7. skąd czerpiesz taką pozytywną energię? Aż tryska od Ciebie 🙂
 8. Jak wspierać dziecko w anoreksji?
 9. Jak przestać tęsknić za kimś z kim nie możemy być?
 10. Jestem ciekawa w jakim jesteś wieku. Poza tym lwią część informacji o Tobie uzyskałam z Twojego profilu na Instagramie. Więcej mi nie potrzeba. Cieszę się, że odnalazłaś szczęście i miłość w swoim życiu osobistym i zawodowym 🙂
 11. Dlaczego nie lubię swojego wewnętrznego dziecka, czemu motam się w toksycznym związku (odchodzę i wracam) robiąc rollercoaster moim córkom, No i jak pożegnać lęki a szczególnie ten przed pójściem do lekarza – to mnie paraliżuje.
 12. Jak to robisz, że jesteś zadowolona z siebie? W jaki sposób organizujesz sobie czas? Jak wypracować w sobie wytrwałość?
 13. Jest dużo pytań… Jak żyć z toksykiem, jak reagować na krzyki, nerwy… Jak się bronić przez czepianiem się. że np nie posprzątałam.
 14. Jak być dobrym liderem zespołu
 15. Wszystkie pytania jakie mam na ten moment pytam na indywidualnych sesjach
 16. Jak osiągnąć poziom ekspercki w cierpliwości do innych bo powtarzanie sobie, że jestem oazą spokoju trochę nie działa;)
 17. Dziękuje za dotychczasowe kursy!!! PS. Bardzo podoba się mi Twoja naturalność na instagramowym koncie;)
 18. Kiedy wiesz już na czym polega asertywność i wdrażasz ją w swoje życie, ale jesteś na początku drogi I nie chcesz by inni odbierali to jak nie liczyłabym się z ich zdaniem. (jak taki mały piesek, który dużo szczęka by pokazać jaki jest grozny i najlepiej nie podchodzic😆)
 19. jak przekonać siebie, że mam wartość i nie uzależniać jej od zachowania, opinii innych
 20. Jestem ciekawa kiedy będziesz miała wolna godzinę na prywatna konsultację. Bardzo chętnie skorzystałabym z niej, gdyż przechodzę teraz trudny okres w związku z chorobą depresyjna syna i nie mogę dać sobie rady z poczuciem winy i bezsilności.
 21. Chętnie bym się dowiedziała co byś mi poradziła, jeśli chodzi o dynamikę w związku. Mamy super małżeństwo, ale jeden aspekt mnie wykańcza. Dbam o dom i sprawia mi to przyjemność. Zawsze lubię mieć czysto jednak mój mąż jest bałaganiarzem. Nie lubię tego ze muszę powtarzać mu, żeby coś zrobił. Nie wykazuje inicjatywy (to jest ok) ale jak go proszę, żeby coś zrobił to często zapomina. Denerwuje mnie to. Nie chce gderać i zachowywać się jak matka. Chętnie dowiem się czy masz jakieś sprawdzone sposoby w tym temacie. Dzięki! 🙃

Odcinek 3

Oto 30 pytań, na które odpowiadam:
 1. Jak zmienić nastawienie do macierzyństwa ?
 2. Czy masz czasami chwile słabości, niemocy? Czy potrafisz wrócić do domu i nie myśleć o problemach innych, którzy byli u Ciebie na terapii? Skąd bierzesz tyle energii i uśmiechu? Uściski, robisz super robotę dla innych. Świetny pomysł z wirtualną kawą, czasami same wygadanie się po prostu pomaga:)
 3. Jak radzić sobie ze zwątpieniem, myślami że nie dam rady, czekaniem na spektakularne efekty. Czasem dopadają mnie myśli że będzie lepiej, ale tylko na chwile. 2. W jaki sposób udaje Ci się utrzymać uśmiech na twarzy nawet mówiąc o trudnych tematach?
 4. Jestem ciekawa, co planujesz zawodowo na kolejny rok i jak podchodzisz do planowania swojej pracy zawodowej? Jak wygląda Twój typowy dzień i tydzień? Jak dzielisz czas między pacjentów a pracę w social mediach? Jak długo powstają Twoje kursy on-line? Jak spędzasz wolny czas?
 5. Co myślisz o książce i przedstawionych w niej tezach „Potęga podświadomości”. Może to działać?
 6. Jak się czujesz jako mężatka
 7. Jak rozumiem Akademia Pozytywnej Egoistki kończy wkrótce swoją działalność. Bardzo wysoko oceniam Twój sposób prowadzenia Twoich kursów na tej platformie 🙂 na ile zawartość Twoich kursów na Twojej stronie pokrywa się z tymi zamieszczonymi na APE? Czy planujesz współpracę z Dagmarą na „odłamie” egoistki, który tworzy obecnie z Konradem? To co i jak tworzysz oceniam bardzo wysoko i bardzo mi pomaga. Chciałabym kontynuować, nawet nie wiem jak to nazwać, korzystanie z Twojej wiedzy i energii.
 8. Co można zrobić, zeby mąż nie zdradzał?
 9. Twojej historii związkowej i jak doszłaś do tego, gdzie jesteś 🙂
 10. Jak znaleźć w sobie odpowiedź na pytanie „po co jestem na tym świecie ” i brnąć droga, która będzie dobra przede wszystkim dla mnie, ale przyniesie coś światu. Czuje wewnętrznie, że mogę góry przenosić i pragnę wielkich rzeczy, jednak brakuje mi pomysłu na siebie, może odwagi i kreatywności. Uważam, iż nie czuję się do końca spełniona. Z drugiej strony jest mnóstwo rzeczy, które osiągnęłam i za które powinnam być wdzięczna, jednak nie zawsze to widzę i doceniam. Jak Tobie udało się odnaleźć „to cos” w życiu, co pcha i motywuje do działania?
 11. Czy miałaś dobre, wspierające dalszy rozwój dzieciństwo?
 12. Ile masz lat? Jak długo prowadzisz terapię indywidualną tzn. od ilu lat?
 13. Jakie są Twoje wyzwania w pracy z klientami online, co jest trudne ? Dlaczego wybrałaś działalność online?
 14. Co skłoniło Cię do tego by zająć się psychoterapią i jakie powinnam podjąć kolejne kroki po ukończeniu studiów podyplomowych aby również iść w tą drogą. Fascynuje mnie ta dziedzina ze względu na siebie i moje dzieci. Chce być dla nich wsparciem i bardzo chciałabym poszerzyć moją wiedzę? Nie wiem tylko czy nie za późno ze względu na mój wiek. Ale cóż niebo nie ma limitów ☺️
 15. Jak dowiedzieć się, co chcę robić w życiu? Głupie pytanie zadane przez 34latkę, ale ja nie znam na nie odpowiedzi
 16. Jakie masz plany jeśli chodzi o rozwój Twojej platformy i siebie jako osoby ( oprócz tego co już wiemy z IG czy Twojego newslettera) 🙂
 17. Jak podjąć świadoma decyzje o posiadaniu dziecka? Bardzo się boje tego kroku, przede wszystkim ze względu na zmianę funkcjonowania i kształtu ciała. Na co dzień jestem na diecie, dbam o wygląd i boje się, jak będę wyglądać po porodzie. Samo przytycie w ciąży byłoby dla mnie trudne do zaakceptowania. Wiem, ze brzmi to infantylnie, ale nie umiem pozbyć się tych leków.
 18. Jak Ty to robisz, ze masz w sobie tyle pozytywnej energii? I co robisz, kiedy kiepsko sie czujesz? I jeszcze jedno pytanie mam – chciałabym bardzo zgubić nadprogramowe kilogramy (za ostatni rok ponad 10 kg mi poszło do góry), duzo stresow ostatnio miałam i przez to dużo jadłam. Ale mam u siebie problem z konsekwencja – jak zacznę na przykład z ćwiczeniami, kiedyś to lubiłam też biegać, albo jak zacznę z dieta, to jak nie jest na 100% to zaraz odpuszczam. Jak nie odpuścić i wytrzymać? Jak sobie w głowie ustawić, że jeżeli nie jest na 100% to chociaż 80% będzie lepiej niż nic?
 19. Ile miałaś lat jak zaczęłaś kształcić się w zawodzie terapeutycznym? Czy wg Ciebie wiek może mieć wpływ na powodzenie bądź jego brak w dużych zmianach zawodowych? Co wzmacniało Ciebie, kiedy podejmowałaś swoją decyzję o wyborze drogi zawodowej? (celowo napisałam co a nie kto)
 20. Jak wygląda terapia w nurcie, w którym pracujesz? Czy wraca się w niej do dzieciństwa i trudnych chwil w nim?
 21. Czy holowanie 20 letniego związku tylko ze względu na dzieci ma sens
 22. Jak nie przejmować się opiniami ludzi, którzy mnie otaczają i odważnie żyć na swoich zasadach?
 23. Jak w miarę normalnie funkcjonować, jeżeli sama nie potrafię rozwiązać swoich problemów, a psychoterapia również nie pomaga? Uważam, że możliwości psychoterapii są ograniczone i nie we wszystkich rodzajach problemów i nie każdemu można pomóc. Przy obecnych cenach psychoterapii trudno chodzić i szukać odpowiedniego psychoterapeuty i zostawiać każdemu 200-300 zł za godzinę spotkania. Leki uspokajające też nie do końca działają i mają skutki uboczne.
 24. Co myślisz o szczerości w związku? Ja osobiście chcę znać prawdę, nawet jeśli jest ona trudna i sama zdecydować co z tą prawdą zrobić. Mam na myśli przede wszystkim zdradę, ale nie tylko. Mój partner twierdzi, że wolałby nie wiedzieć, bo po co ranić drugą stronę. Jeśli to ja popełniłabym zdradę, a mimo to wciąż chciałabym z moim partnerem być, to mam mu o niczym nie mówić. Takie dwa odmienne podejścia w jednym związku.
 25. Kochana, chciałam Ci powiedzieć, że jesteś pozytywna i ciepła w przekazywania na Instagramie 🙂 Aż miło się słucha. Zastanawia mnie czy mialas kiedyś problem z work life balance pomiedzy praca a poswiecaniem czasu dla siebie? Jesli tak, jak sobie z tym poradziłaś? Czy masz może jakies zasady, reguły które wprowadziłaś? Dziękuję i milego dnia!:)
 26. Co myślisz o rozstaniu mimo miłości, ale z lęku i próby ochronienia się przed jakimś nadchodzących rozczarowaniem? Czy to ok rozstać się, bo po prostu już człowiek ma dość starania się dla drugiej osoby i lęku, że ta osoba kiedyś wybierze lepszą opcję, mimo że w praktyce nic tego nie zapowiada?
 27. W tym momencie nie przychodzi mi do glowy jakies konkretne pytanie, ale chcialam w jakis sposob uczestniczyc w wirtualnej kawie. Caly czas szukam siebie i chyba najbardziej mi to doskwiera w sferze zawodowej, jak i rozne aspekty mojej osobowosci (m.in brak zdecydowania, wiary w siebie) ale trudno mi to nakreslic w kilku zdaniach. Nie wiem czy to moja osobowosc mnie blokuje w rozwoju w moim zawodzie czy po prostu to nie do konca „moj” zawod, jednoczesnie nie mam pomyslu w jaka inna strone pojsc.. Bardzo chetnie poslucham podcastu nawet jesli nie bedzie „do mnie”. Jeszcze raz dziekuje za kursy APE i pozdrawiam
 28. Masz jakieś problemy osobiste?
 29. Ogolnie to pogubilam sie w relacji z moim Mezem i pracuje nad tym z psy ale nie mowi mi konktretnie co robic. I ja sama tez nie wiem. Maz odmawia terapii byl ze mna kilka razy ale gdy usyszal zeby mnie zostawic na jakis czas bo taki byl moj stan bo ja tego potrzebowalam to uznal psychologa za glupka . Mam dosc, wiem ze to moj maz powinien sie leczyc bo jest furiatem i uzalezniony ode mnie , od seksu teraz niby zrozumial i mial sie starac i znow psychicznie zaczal mnie meczyc, wprowadzajac w poczucie winy. Moj psycholog jest w szoku na to co uslyszal i mowi ze musze mocno postawic na swoim i albo idzie sie leczyc albo odchodzę. I sam sie zastanawia skad u niego sie to bierze. Ja szukam pomocy, czytam probuje rozmawiac, tlumaczyc ale juz nie mam sil.i z tej bezsilnosci staje sie agresywna to znaCzy mowie jedno slowo Spierd..i ostatnio juz probuje mu zamykac buzie. Po 1 dniu on przeprasza i chce juz zeby bylo ok i za kilka sni od nowa i tak w kolko. Moja corka tez ma dosc i chce zebysmy sie rozstali. Naprawdę boje sie boje sie zaczac bo to furiat. Jak znaleźć sile?
 30. Czy masz dzieci? Albo zwierzęta? Gdzie mieszkasz?
Dziękuję Ci za udział w Wirtualnej Kawie – za Twoje zaangażowanie i zaufanie!

Będzie mi bardzo miło, jeżeli podzielisz się ze mną swoją opinią na temat podcastu. Jak Ci się słuchało?

Napisz mail na adres kontakt@martamizera.pl – z chęcią poznam Twoje wrażenia!

 

– Marta

Już wkrótce 2. edycja!

ENGAGE. Gdy partner się nie angażuje

Jak przestać holować związek na swoich barkach i znaleźć nową równowagę

Program online premium dla kobiet, które pragną w związku harmonii opartej na wzajemności, wymianie i wspólnym zaangażowaniu.

Jako uczestniczka Wirtualnej Kawy możesz dołączyć do kursu przed oficjalnym startem 2. edycji i w promocyjnej cenie. Napisz do mnie mail na adres kontakt@martamizera.pl po więcej szczegółów.