Stawiaj granice bez poczucia winy

Naucz się otwarcie mówić, czego potrzebujesz i odmawiać – z szacunkiem dla innych i bez cienia wyrzutów sumienia.

Czym właściwie jest stawianie granic?

Stawianie granic to nie tylko odmawianie.
Stawianie granic to także proszenie o to, co dla Ciebie ważne.
Stawianie granic to mówienie wprost, czego potrzebujesz.

Brzmi znajomo?

zgadzasz się wbrew sobie

Nie potrafisz odmawiać, przez co zgadzasz się na to, czego nie chcesz lub co Ci nie służy. Masz przez to wrażenie, że jesteś wykorzystywana przez innych.

nie mówsz wprost, czego potrzebujesz

Trudno mówić Ci wprost, czego w danym momencie potrzebujesz. Często zachowujesz to dla siebie, a potem czujesz się nierozumiana lub żałujesz, że nie zabrałaś głosu.

Odmawiasz z poczuciem winy

Potrafisz powiedzieć „nie”, ale po krótkiej chwili zadowolenia z siebie zżera Cię poczucie winy. Bywa, że z tego powodu wycofujesz się ze wcześniejszej odmowy.

Boisz się być agresywna

Obawiasz się, że gdy będziesz asertywna, sprawisz przykrość innym lub zostaniesz źle oceniona. Stawianie granic kojarzy Ci się automatycznie z agresją, a Ty nie chcesz jej stosować.

Wyobraź sobie, że…

mówisz o swoich potrzebach wprost – spokojnie, ale stanowczo i potrafisz odmawiać bez poczucia winy.
W tym programie przez 21 dni daję Ci wiedzę i narzędzia w pigułce, dzięki czemu od razu, krok po kroku, nauczysz się, jak asertywnie mówić, czego potrzebujesz, a czego nie chcesz.

Wiem, jak bardzo jesteś zabiegana i przytłoczona obowiązkami, dlatego udział w programie zajmie Ci maksymalnie 15 minut dziennie.

Daj sobie 21 dni i dowiedz się, jak odważnie sięgać po to, co dla Ciebie ważne, bez cienia poczucia winy.

21-dniowy kurs online

Stawiaj granice bez poczucia winy

Naucz się otwarcie mówić, czego potrzebujesz i odmawiać – z szacunkiem dla innych i bez cienia wyrzutów sumienia.

Cześć! Nazywam się Marta Mizera.

Jestem psycholożką, psychoterapeutką i twórczynią tej przestrzeni.
Pomagam silnym kobietom, które chcą w swoim życiu czuć więcej lekkości, swobody i energii. Chcą mieć w sobie odwagę, żeby głośno mówić „nie” zawsze, gdy tego potrzebują. Chcą stanowczo mówić „sprawdzam”, gdy czyjeś obietnice kończą się tylko na słowach. Chcą spokojnie zostawiać za sobą wszystko to, co im nie służy. Chcą mieć czas na relaks i delektować się prostymi przyjemnościami. Chcą być dla siebie życzliwe. Czują się gotowe, żeby zamienić nadmierny perfekcjonizm na elastyczną samodyscyplinę. Krytykowanie siebie – na wyrozumiałość i czułość. Ciężar odpowiedzialności za wszystkich naokoło – na lekkość płynącą z dobrze postawionych granic.
Opinia kursantki
„Dowiedziałam się, jak używać asertywności i co naprawdę oznacza.”
Bardzo dziękuję za kurs Marto!! Dał mi dużo do myślenia, a jednocześnie uświadomił mi, że to nie jest źle, jak się odmawia, myśląc jednocześnie o sobie i o tym, co jest w danej sytuacji dobre dla mnie. Pomimo krytyki, którą słyszałam, że to takie egoistyczne stawiać siebie na pierwszym miejscu. Jednocześnie dowiedziałam się, w jaki sposób używać asertywności, co naprawdę oznacza, jak pozbyć się poczucia winy i pracować nad sobą. Będę wracała jeszcze do pigułek wiedzy. Są bardzo pomocne w codziennym życiu. Teraz wszystko nabiera jakiegoś sensu i zaczynam wszystko rozumieć. Dziękuję!!!

Co znajdziesz w programie?

3 etapy programu – skuteczna zmiana

Podzieliłam program na 3 etapy – każdy z nich trwa tydzień. Dzięki temu masz czas na odpowiednie przygotowanie, wprowadzenie a następnie utrzymanie nowych nawyków.

Etap pierwszy

Przygotowanie do pogłębionej pracy ze złością
Etap przygotowania bynajmniej nie oznacza, że niewiele będzie się działo. W pierwszym tygodniu programu codzienne pigułki wiedzy pomogą Ci poznać swoje blokady związane z asertywnością, lepiej rozpoznawać swoje potrzeby i wprowadzać pierwsze narzędzia w życie.
zobacz spis lekcji
Dzień 1: Definicja asertywności.

Dzień 2: Co Cię blokuje? Automatyczne przekonania.

Dzień 3: Co chcesz zmienić?

Dzień 4: W czym wymiatasz?

Dzień 5: Przekonania społeczne.

Dzień 6: Przekonania wyniesione z domu.

Dzień 7: Nie musisz być asertywna.

etap drugi

Praca ze skutecznymi narzędziami
W drugim tygodniu kursu dzielę się z Tobą sprawdzonymi i skutecznymi narzędziami, dzięki którym zaczniesz ćwiczyć asertywność w codziennych relacjach z innymi.
zobacz spis lekcji
Dzień 8: Uprzejma czy uległa?

Dzień 9: Czego potrzebujesz?

Dzień 10: Jak wyrażać swoje potrzeby?

Dzień 11: Pułapki odmawiania.

Dzień 12: Sposoby na asertywną odmowę.

Dzień 13: Tajemnica udanej krytyki.

Dzień 14: Twoja asertywność a reakcje innych.

Etap trzeci

Utrwalenie, czyli ostatni etap udanej zmiany
Dzięki temu etapowi po zakończeniu programu nie stracisz tego, co wypracowałaś wcześniej. W drugim tygodniu kursu wręczam Ci narzędzia – w tym uczę Cię, jak się nimi posługiwać samodzielnie i według Twoich potrzeb.
zobacz spis lekcji
Dzień 15: Poczucie winy – kiedy i w czym nam pomaga?

Dzień 16: Poczucie winy: kiedy nam nie służy?

Dzień 17: Przestań za wszystko przepraszać.

Dzień 18: Gdy Ty się zmieniasz, a inni nie…

Dzień 19: Asertywność a sprawianie bólu innym.

Dzień 20: W obliczu trudności…

Dzień 21: Podsumowanie

Opinia kursantki
„Tłumaczysz świat emocji w taki sposób, który do mnie trafia.”
Dziękuję, Marta! Byłam na kursie o złości, a teraz o asertywności. Bardzo się cieszę, że mogłam Cię poznać. Tłumaczysz świat emocji w taki sposób, który do mnie trafia. Będę na pewno wracać do niektórych pigułek wiedzy, bo były bardzo pomocne dla mnie, wiele się nauczyłam. Moim największym odkryciem i zaskoczeniem (chociaż to chyba dla niektórych jest oczywiste) było to, że nie zmienię innych, że moja zmiana dla innych może być niewygodna i ja nic z tym nie zrobię i to nie jest moja wina. Jeszcze raz dziękuję za uświadomienie niektórych spraw.

Twoja inwestycja

Podaruj sobie 3 tygodnie pracy z kursem w cenie 2 sesji z psychologiem.

Oto, co możesz osiągnąć

Jakich efektów możesz spodziewać się po 21 dniach programu?

pokonanie blokad

Dowiesz sie, co do tej pory blokowało Twoją asertywność. Poznasz swoje automatyczne przekonania i skojarzenia, które powstrzymują Cię od stawiania granic.

Mówienie o swoich potrzebach

Nauczysz się lepiej rozpoznawać swoje potrzeby i traktować je jako ważne. To pozwoli Ci mówić o nich jasno i wprost, gdy tego potrzebujesz.

stanowcza bez agresji

Dowiesz się, jak pogodzić mówienie stanowczo, wprost i konkretnie z zachowaniem szacunku i empatii dla drugiej osoby.

Odważne stawianie granic

Będziesz lepiej radzić sobie ze stresem i trudnymi uczuciami, dzięki czemu w trakcie trudnych rozmów zachowasz swoje granice.

pewność siebie

Dzięki większej asertywności odkryjesz swoją wewnętrzną siłę płynącą z Twojej odrębności i wyjątkowości. Odważne stawianie granic doda Ci pewności siebie.

lepsze relacje

Dzięki większej asertywności poprawi się Twoja komunikacja z innymi. Twoje relacje będą mogły się poprawić – zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.
Opinia kursantki
„Dzięki temu kursowi rozpoczęłam proces przemiany.”
Bardzo dziękuję za uświadomienie mi, jak bardzo moje życie jest podporządkowane potrzebom i uczuciom innych i jak często w imię „świętego spokoju” godzę się na odgrywanie roli usłużnej, miłej, rozumiejącej, nie licząc się z własnymi potrzebami. Dzięki temu kursowi rozpoczęłam proces przemiany w myśl zasady „lepiej późno niż wcale”. I już mi lepiej ze sobą. Dziękuję Marta, trafiłaś do mnie!

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli nie znajdziesz tutaj wskazówek, których szukasz, to napisz do mnie: kontakt@martamizera.pl.
Kiedy otrzymam dostęp do kursu?
Dostęp do całego kursu otrzymasz natychmiast po zakupie (od momentu zaksięgowaniu wpłaty).
W jakiej formie są materiały?
Każdy dzień to osobny moduł na platformie kursowej, w którym znajdują się materiały. Jest to pigułka wiedzy w formie audio oraz dodatkowe aktywności –  jak karty pracy w pliku PDF. Kurs zaprojektowany jest tak, żeby praca z materiałami zajęła Ci około 15 minut dziennie.
Jak długo będę mieć dostęp do kursu?
Dostęp do kursu otrzymasz na rok od daty zakupu.
Czy otrzymam fakturę?
Tak, dostaniesz fakturę mailem od razu po zakupie programu. Wystawiam faktury bez VAT.
Mieszkam za granicą, jak mogę kupić program?
System płatności umożliwia płacenie szybkim przelewem, blikiem i kartą – moje klientki zza granicy najczęściej wybierają opcję płatności kartą. Aby zapłacić kartą, wybierz płatność przez PayU.
Masz inne pytanie?
© 2024 MARTA MIZERA
Polityka prywatności