Gdy partner się nie angażuje

– jak budować związek pełen zaangażowania i bliskości.

Przestań holować cały związek na swoich barkach, stwórz z partnerem nową równowagę pełną miłości.

Chcesz być w związku, w którym naczynia zmywają się same?

Kiedyś byłam w związku, w którym niemal każdy aspekt codzienności był problemem.

Sprzeczki o sprzątanie, niedotrzymywane obietnice, zapomniane i niezałatwione sprawy… To ja organizowałam naszą codzienność, wymyślałam, co robić w weekend, inicjowałam rozmowę o zaplanowaniu urlopów i wakacji.

Pamiętam, jak pewnego ranka przy kawie poruszyło mnie do głębi zdanie, które przeczytałam w wywiadzie z terapeutą par, Andrzejem Wiśniewskim: „dobry związek to taki, w którym naczynia zmywają się same”. To było dokładnie to, czego pragnęłam… i co wydawało mi się nierealne.

Jak to w ogóle możliwe, że nie trzeba się licytować, czyja teraz kolej? Albo ciągle prosić i przypominać partnerowi o różnych rzeczach, żeby w ogóle je zrobił?

Próbowałam różnych sposobów, żeby zmotywować mojego partnera do większego zaangażowania – założę się, że Ty także. Zapewne, tak jak ja, przeprowadziłaś wiele poważnych rozmów. Tłumaczyłaś. Ustalałaś podział obowiązków i grafik zadań. Przypominałaś. Zachęcałaś.

Ale kim wtedy jesteś w tym związku? Jego mamusią, czy partnerką…?

Wiem, że wszystko, co robisz, bierze się z chęci rozwiązania problemu i skłonienia partnera do większego zaangażowania.

Wiem to, bo sama byłam w tym miejscu kiedyś i sama próbowałam tak sobie poradzić.

I dlatego wiem też, jak bardzo frustrująca jest ta rola, gdy przychodzi nam ją – świadomie czy nieświadomie – odgrywać. 

I wiem, że wcale nie chcesz czuć się jak mamusia w relacji ze swoim partnerem. Być za niego ciągle odpowiedzialna, tłumaczyć mu świat (i to jak działa partnerski związek), pomagać rozumieć i wyrażać uczucia, chronić, wspierać i żyć w poczuciu, że on bez Ciebie nie ogarnie rzeczywistości…

Wiem, że Twoje serce tęskni do zupełnie innej roli – ukochanej partnerki swojego mężczyzny

Inaczej by Cię tutaj nie było, prawda…?

I tu mam dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość – wcale nie musisz tkwić w roli mamusi. Możesz ten schemat przerwać – i to nie czekając, aż partner sam się zmieni.

Jak wyjść z tego schematu, skoro partner nie chce się zmienić?

Wiem, że dużo z siebie dajesz w tym związku i próbujesz zmotywować partnera do zmiany. A czym bardziej się starasz, tym bardziej boli Cię brak jakichkolwiek efektów.

Robi się z tego frustrujące błędne koło, które zawsze kojarzy mi się z tym zdaniem z powieści o Kubusiu Puchatku: Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było. Rozumiem Cię, bo ja miałam kiedyś tak samo: im bardziej prosiłam partnera o więcej zaangażowania, tym bardziej go w naszym związku nie było.

Aby tworzyć związek, w którym Twój partner się naprawdę angażuje – jest zainteresowany Waszym wspólnym życiem, przewidujący, troskliwy i odpowiedzialny – nie musisz na siłę go zmieniać ani do niczego przekonywać. Nie musisz się o wszystko dopraszać, ciągle domagać i żyć w poczuciu, że się nieustannie go „czepiasz”. Możesz przekierować ten wysiłek na zmianę tego, na co masz realny wpływ – czyli na siebie. Jesteś połową tej relacji. Dlatego jeśli zmienisz się Ty, to zmieni się 50% całego związku, a dawne 100% przestaje istnieć w takiej formie, jak wcześniej. Twoja zmiana pociągnie za sobą zmianę w Twoim partnerze. Musisz tylko wiedzieć, jak to zrobić.

Tym razem będzie inaczej.

Bo nie musisz być sama – ja mogę Ci w tym pomóc. Przebyłam długą drogę. Osobistą, na której wyszłam ze schematu w związku, który mi nie służył. A także zawodową – dzięki studiom psychologicznym, psychoterapeutycznym, pracy w gabinecie zyskałam cenną wiedzę i doświadczenie na temat relacji międzyludzkich.

Dziś jestem żoną mężczyzny, który jest moim partnerem w każdym tego słowa znaczeniu. Uwielbiam nasze wspólne życie ze wszystkimi jego wzlotami i upadkami, bo potrafimy budować razem piękną codzienność. I gdy pojawiają się trudności, przechodzimy je razem, wspieramy się, znosimy cierpliwie swoje wady (które się wtedy oczywiście bardziej ujawniają), a potem z dumą świętujemy sukcesy lub zbieramy się z czułością po porażkach.

Przez lata mojej pracy towarzyszyłam w podobny procesie wielu innym kobietom – więc wiem, że jest to możliwe również dla Ciebie

Przez lata mojej pracy towarzyszyłam w podobnym procesie wielu innym kobietom – więc wiem, że jest to możliwe również dla Ciebie

Być może masz wrażenie, że próbowałaś już wszystkiego – czytałaś rozwojowe książki, słuchałaś mądrych podcastów na temat związków, radziłaś się przyjaciółek, przerabiałaś kursy o komunikacji – wszystko na nic. Jesteś więc zmęczona i rozczarowana, doszłaś już do ściany i obawiasz się, że nigdy nie znajdziesz skutecznego rozwiązania

Rozumiem, Cię, bo włożyłaś mnóstwo wysiłku na próżno, ale to nie Twoja wina. Budowanie szczęśliwego związku to temat rzeka, więc jest w nim mnóstwo ważnych aspektów, potencjalnych problemów i kilka różnych możliwych schematów niesłużących parze. I może być trudno znaleźć precyzyjne rozwiązanie w morzu różnych dostępnych materiałów.

A gdy masz konkretny problem, który zaburza funkcjonowanie całego Twojego związku, sięganie po ogólne rozwiązania, niedostosowane do Twojej sytuacji po prostu nie wystarczy. Może pomóc w pewnych aspektach, ale nie rozwiąże całego problemu.

A wbrew pozorom Twoim problemem nie jest wcale to, że partner nie sprząta albo zapomina o ważnych spotkaniach.

To są objawy problemu. Problemem jest to, że on nie czuje się współodpowiedzialny za Wasz związek oraz wspólne sprawy i że z jakiegoś powodu wycofuje się właśnie wtedy, kiedy Ty potrzebujesz go najbardziej.

Żeby móc skutecznie zmienić schemat związku, w którym Ty się starasz i odpowiadasz za większość ważnych rzeczy, a Twój partner jest wycofany, niesłowny albo zapominalski musisz najpierw zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Jakie jest źródło tego problemu? I w jaki sposób, zarówno partner, jak i Ty tworzycie oboje taką rzeczywistość w Waszym związku?

Tak, Ty również ją tworzysz – bo związek to nieustanna – świadoma lub nie – współpraca dwóch osób. I jeśli jedno z partnerów coś robi, to oznacza, że drugie w nieświadomy sposób jakoś to umożliwia.

Pamiętam, że gdy pierwszy raz to usłyszałam, byłam zbulwersowana. Jak to, przecież ja nie pozwalam na to, żeby mój partner się nie angażował! Ja się temu właśnie sprzeciwiam!

Ale potem dotarło do mnie głębsze znaczenie tych słów. Mój partner się nie angażował – to było jego 50% udziałów w naszym związku. Ale ja holowałam wszystko na swoich barkach i żyłam w poczuciu, że wszystko jest na mojej głowie – i to, ku mojemu zdumieniu, było moje 50% udziałów w naszym związkowym schemacie.

Jeśli pragniesz realnej zmiany, musisz zmienić swoje myślenie i zaakceptować, że nie możesz zmieniać „na siłę” zachowania partnera i motywować go do większego zaangażowania.  Masz jednak wpływ na siebie: możesz nie przyjmować na siebie za dużo i w ten sposób zmienić schemat między Wami.

Jeśli jedna osoba przestaje brać za wszystko odpowiedzialność, to druga będzie zmuszona – prędzej czy później – część tej odpowiedzialności przejąć.

I właśnie w ten sposób, zaczynając od siebie, możesz zbudować stopniowo związek, w którym naczynia zmywają się same.

Poznaj historię mojej klientki

opinia uczestniczki spotkań indywidualnych
„Mam wrażenie, że moje życie rodzinne stało się dużo lżejsze i łatwiejsze.”
Gdy przyszłam do Marty, miałam w związku kryzys. Często się z partnerem kłóciliśmy. Miałam wrażenie, że on w ogóle mnie nie traktuje poważnie. Gdy prosiłam go o coś, jednym uchem mu to wlatywało, a drugim wylatywało. Obiecywał, że coś kupi czy naprawi, a potem tego nie robił. To było strasznie wkurzające, szczególnie przy dwójce małych dzieci. Najgorsze było to, że coraz częściej wybuchałam złością. Krzyczałam i dopiero wtedy on mnie traktował poważnie, a ja się czułam okropnie, jak jakaś hetera, która się czepia i ciągle wrzeszczy.

Dzięki sesjom z Martą zrozumiałam, że trochę „nauczyłam” męża, że to ja zawsze wszystko zrobię sama: ogarnę dom, dzieci, pracę… Najbardziej wkurzało mnie to, że on nie dostrzegał tych rzeczy. Jak coś było niezrobione, to nie widział w tym problemu, no, ale samo się nie zrobi. A ja chciałam mieć kogoś u swego boku, kto będzie tak samo jak ja dbał o rzeczy dnia codziennego.

Razem z Martą nie tylko nauczyłam się, jak radzić sobie ze złością, ale też jak ważne jest zwrócenie uwagi na moje potrzeby. Nigdy tak dużo nie dawałam sobie na to czasu, nie myślałam o nich ani o tym co czuję, czy wystarczająco o siebie dbam, czy proszę o pomoc, jak jej potrzebuję… Doszłyśmy razem do źródła mojego problemu: to JA nie traktowałam siebie poważnie, to był efekt doświadczeń z mojego domu rodzinnego.

Teraz mam tak, jakbym obserwowała siebie z zewnątrz i potrafię wyłapać, czy wpadam w stary schemat. Pytam samą siebie, co się ze mną dzieje, czy to coś z przeszłości, czy związane z tu i teraz, między mną a mężem. Dużo pracy jeszcze przede mną, ale już jest o wiele lepiej między nami, najgorszy kryzys minął.

Zaczęłam tez dostrzegać, ile rzeczy mój mąż robi, czego wcześniej nie widziałam, bo zawsze musiało być „po mojemu”. Mam wrażenie, że moje życie rodzinne stało się dużo lżejsze i łatwiejsze – warto było zająć się tymi wszystkimi trudnymi emocjami.

Czy jesteś gotowa

R

wyjść z błędnego koła, w którym Ty się starasz, a partner się nie angażuje?

R

na trwałą zmianę schematu, który Wam nie służy?

R

…świadomie budować związek oparty na partnerstwie?

Jeśli tak,

to zapraszam Cię do mojego nowego programu online, w którym pomogę Ci zrozumieć, dlaczego Twój partner się nie angażuje i co Ty możesz zrobić, aby raz na zawsze przerwać ten schemat.
Metoda, którą stosuję w kursie pomogła nie tylko mnie, ale również wielu moim pacjentkom budować związki na partnerskich zasadach.

Teraz jest dostępna także dla Ciebie, tak żebyś mogła tworzyć relację, w której Twój partner dba o Waszą wspólną codzienność razem z Tobą – ramię w ramię.

Wyobraź sobie związek, w którym nie czujesz się sama.

Związek, w którym partner jest aktywny, przewidujący i troskliwy.

Związek, w którym nie trzeba o wszystko się licytować, wykłócać, dopraszać, ale taki, w którym wspólne sprawy i obowiązki dzieją się „same”, płyną lekko po wspólnym ustaleniu planu.

Związek, w którym partner pamięta – że obiecał powiesić pranie, jaki chleb teraz lubisz najbardziej, że mieliście umówioną wizytę u lekarza dla dziecka…

Związek, w którym partner zaprasza Cię na randkę, organizuje weekend i przypomina Ci o wspólnym zaplanowaniu wakacji. 

PIERWSZA EDYCJA PROGRAMU

Gdy partner się nie angażuje…

Jak przestać holować cały związek na swoich barkach. izbudować partnerską równowagę.

Jedyny taki program
na polskim rynku!

W sieci znajdziesz wiele kursów, a w księgarni sporo poradników, które oferują proste, „cudowne rozwiązania” i obiecują, że po jednym warsztacie, sesji, czy przeczytaniu książki zmieni się cały Twój związek. To bardzo kuszące i doskonale to rozumiem! Która z nas nie pragnęłaby magicznej recepty, która zadziała szybciej niż trwa zrobienie budyniu instant? Niestety, są to rozwiązania, które kosztują dużo rozczarowań (a czasem także pieniędzy), bo prawdziwa, głęboka zmiana przypomina bardziej robienie skomplikowanego czekoladowego sufletu niż deseru z proszku. 

Jeśli więc zależy Ci na jakości Twojego związku, jesteś w dobrym miejscu. Pomogę Ci zajrzeć pod powierzchnię problemu. Dzięki mojej autorskiej metodzie skupimy się bowiem nie tylko na objawach kłopotu z angażowaniem się Twojego partnera (takie jak kłótnie, napięcia, niesprawiedliwy podział obowiązków domowych czy problem w komunikacji), ale przede wszystkim na odnalezieniu przyczyny tego schematu w Twoim związku.

Przeprowadzę Cię krok po kroku przez starannie zaprojektowany proces, dzięki któremu spojrzysz na ten problem z zupełnie innej perspektywy i zaczniesz od razu wprowadzać stopniowo upragnione zmiany. A to wszystko wyłącznie dzięki własnej pracy – nie musisz angażować do kursu swojego partnera! Zapraszam Cię do podróży w głąb siebie i odważnego odkrycia tego, czego jeszcze nie wiesz o sobie i swojej relacji z partnerem – tak, żebyś mogła zbudować nową równowagę w związku, a wraz z nią poczucie szczęścia i spokoju.

Poznaj moją autorską metodę

opartą na sprawdzonych narzędziach

Ten program opiera się na wyjątkowym połączeniu kilku skutecznych metod. Jest ono efektem dekady mojej nauki i zawodowych doświadczeń.

Poznaj elementy mojej autorskiej metody:

Rzetelne badania naukowe współczesnej psychologii,

między innymi dotyczące stylów przywiązania, wpływie traumatycznych doświadczeń na tworzenie więzi w dorosłym życiu czy analizy funkcjonowania udanych i nieudanych związków romantycznych.

DLACZEGO TO WAŻNE?
Dzięki badaniom w mojej pracy nie opieram się wyłącznie na doświadczeniu własnym, klientek czy mojej intuicji. Ponieważ wykorzystuję badania przeprowadzone przez psychologów, możesz mieć pewność, że otrzymasz ode mnie wiedzę pochodzącą z doświadczeń setek tysięcy par. Duża liczba danych oraz poddanie ich rygorystycznym kryteriom naukowym pozwala wyciągać ważne i uniwersalne wnioski, które możesz wykorzystać w praktyce. 

Pogłębiony proces dzięki narzędziom terapeutycznym,

pochodzącym z psychoterapii psychodynamicznej.
Umożliwiają one przejście od wiedzy ogólnej (dostarczanej przez naukę) do indywidualnego, pogłębionego rozumienia jednostki. 

DLACZEGO TO WAŻNE?
Podczas gdy psychologia jest nauką, profesjonalna psychoterapia (również czerpiąca z dokonań nauki) jest sztuką poznawania siebie i wprowadzania trwałych zmian. Dzięki temu masz gwarancję, że w moim programie otrzymasz coś więcej niż ogólną (chociaż, oczywiście bardzo ważną!) wiedzę. Uzyskasz lepsze zrozumienie siebie samej: wiedzę przydatną w Twojej konkretnej sytuacji, która jest wynikiem Twojej niepowtarzalnej historii i doświadczeń. 

Narzędzia pochodzące z psychoterapii par EFT,

czyli Terapii Skoncentrowanej na Emocjach (Emotionally Foceused Therapy). Odkrycia i dokonania EFT pomagają świetnie zrozumieć siebie w związku oraz to, w jaki sposób współtworzymy schematy w naszych romantycznych relacjach.. 

DLACZEGO TO WAŻNE?
W podejściu EFT emocje traktuje się jako ważne źródło informacji o naszych najgłębszych potrzebach (i największych wyzwaniach) związanych z budowaniem więzi z ukochaną osobą. Schematy, które nieświadomie tworzymy w związkach są w EFT rozumiane przez pryzmat wrodzonej potrzeby budowania bezpiecznych więzi emocjonalnych. Jeśli tego bezpieczeństwa nie ma, pojawiają się problemy. Dzięki EFT możemy je rozpoznać i świadomie zmieniać. 

Wyjątkowa formuła programu

Maksymalnie 30 minut dziennie

Wiem, że jesteś zajęta i szanuję Twój czas. Dlatego materiały kursowe zaprojektowałam tak, że zajmują 15-30 minut dziennie. Możesz więc robić postępy nawet przy bardzo zajętym grafiku.  Nagrania audio i wideo oraz praktyczne zadania i ćwiczenia ułożyłam w 8 przejrzystych modułów dostępnych na wygodnej platformie kursowej działającej na każdym urządzeniu – stacjonarnym i mobilnym.

Zmiana schematu w związku to złożony proces. Wiem, że jesteś bardzo zajęta i nie masz czasu, żeby godzinami oglądać lub słuchać wielogodzinnych lekcji. Dlatego projektując kurs zadbałam o to, żebyś mogła w ciągu kilku miesięcy krok po kroku nabywać wiedzę niezbędną do osiągnięcia Twojego celu i stopniowo zacząć wprowadzać zmiany w Twoim związku. 

Autorski program – kompletny proces krok po kroku

W ramach kursu otrzymasz dostęp do 8 modułów zaprojektowanych według mojej autorskiej metody tak, abyś uzyskała maksymalne efekty w jak najkrótszym czasie. Na polskim rynku nie znajdziesz takiego kursu, jak ten.
Dlaczego? Inne kursy skupiają się jedynie na objawach, które możesz zauważać w swoim związku: na zarządzaniu konfliktami, na tym, jak konstruktywnie się kłócić lub na utrudnionej komunikacji. Często są też bardzo ogólne i nie dotyczą konkretnie Twojego problemu, tak żebyś mogła precyzyjnie się nim zająć i nie tracić czasu na poboczne tematy.

Mój kurs to proces głębokiej transformacji, a nie przepis na powierzchowne „sposoby” czy manipulacyjne „techniki” do stosowania w rozmowie z partnerem. W moim programie to Twoja głęboka przemiana uruchamia dobrowolną i autentyczną zmianę w partnerze – potrzeba tylko jego chęci, żeby zadbać o związek z Tobą. Na ten moment nie ma (a przynajmniej mnie się nie udało odnaleźć) na rynku kursu online, który w kompleksowy, psychologiczny sposób zajmuje się kwestią małego zaangażowania partnera w stałym, długoletnim związku tak jak mój program.

kurs online gdy partner się nie angażuje

Co znajdziesz w programie?

Krok po kroku do celu według mojej autorskiej metody

moduł 1: Reality check  i plan Twojej transformacyjnej podróży

Każda udana zmiana zaczyna się od sprecyzowania, skąd ruszasz i dokąd chcesz dotrzeć. Dlatego w tym module:
 • zrobisz wnikliwy audyt Twojej obecnej sytuacji w związku
 • dowiesz się, co konkretnie robić, a czego nie robić, żeby nie wzmacniać negatywnego schematu wycofywania się Twojego partnera
 • określisz obszary, które są dla Ciebie najważniejsze, tak żeby móc z nimi precyzyjnie pracować podczas całego kursu
 • sprawdzisz, które aspekty Twojego związku działają dobrze; dzięki temu będziesz mogła świadomie je wzmacniać
 • stworzysz dokładną wizualizację swojego celu w kursie
 • zrozumiesz, jaką rolę będzie odgrywać w tej podróży Twoja wrażliwość i jak z niej najlepiej korzystać

Moduł 2: Dlaczego bierzesz na siebie zbyt dużo?

Nie tracimy czasu – w tym module od razu nurkujemy głęboko w przyczynę Twojego schematu w związku. Dowiesz się:
 • czym jest branie na siebie za dużo, skąd się wzięło w Twoim życiu i jakie ma skutki obecnie
 • jakie znaczenie mają Twoje doświadczenia z domu rodzinnego i jak możesz je świadomie przepracować
 • poznasz konkretne mechanizmy obronne i wzorce zachowań, które powoduję, że bierzesz na siebie za dużo
 • otrzymasz praktyczne narzędzia, dzięki którym zaczniesz powoli pożegnać wewnętrzny przymus brania na siebie zbyt wiele

Moduł 3: Jak przestać brać na siebie zbyt dużo?

Gdy holujesz sama więcej, niż jesteś w stanie udźwignąć, towarzyszy Ci nieustannie stres, zmęczenie i poczucie, że nigdy nie masz wolnego od ciągłego wykonywania mnóstwa obowiązków. Dlatego w tym module:
 • poznasz sztukę skutecznego stawiania granic
 • dowiesz się, co ma wspólnego poczucie bezpieczeństwa z braniem na siebie za dużo
 • zrozumiesz, jak możesz zacząć budować swoją wewnętrzną wolność i spokój
 • otrzymasz precyzyjne narzędzia do pracy z braniem na siebie zbyt wiele

MODUŁ 4: Mniej perfekcjonizmu, więcej miłości

Perfekcjonizm to zmora wielu kobiet i chociaż jest to bardzo popularny temat, to wcale niełatwo znaleźć skuteczne narzędzia do pracy z tym mechanizmem. W tym module:
 • dowiesz się, czym właściwie jest perfekcjonizm i jaki ma w ogóle związek ze schematem w Twoim związku i brakiem zaangażowania Twojego partnera
 • poznasz 7 typów krytyka wewnętrznego i za pomocą testu stworzonego przez psychologów określisz swoje dominujące typy
 • Dowiesz się, jak każdy z typów krytyka wewnętrznego wpływa na Twój związek i schemat, którego pragniesz się pozbyć
 • Poznasz praktyczne sposoby na skuteczną prace z krytykiem wewnętrznym

Moduł 5: Związek bez stresu – odnajdź spokój i rozluźnienie w relacji z partnerem

Nie ma nic bardziej męczącego niż ciągły, niekończący się stres. Ale jak masz się pozbyć napięcia, skoro większość obowiązków jest na Twojej głowie? W tym module zajmiemy się pracą ze stresem:
 • Poznasz różnicę między stresem, lękiem i strachem
 • Dowiesz się, w jaki sposób lęk nierozerwalnie łączy się z emocjami i mechanizmami obronnymi i jak możesz wykorzystać tę wiedzę, aby wyjść z niekorzystnego schematu w Twoim związku.
 • Nauczysz się precyzyjnie rozpoznawać lęk w swoim ciele i skutecznie sobie z nim radzić
 • Poznasz 6 sprawdzonych naukowo sposób na obniżanie poziomu lęku i stresu

MODUŁ 6: Emocje – Twój klucz do zmiany

Pragniemy czuć emocje „pozytywne” i pozbyć się „negatywnych”. Niestety, gdy próbujemy pozbyć się z naszego przeżywania niektórych uczuć, płacimy za to bardzo wysoki rachunek – szczególnie w ważnych dla nas związkach. W tym module:
 • sprawdzisz, na ile wyrażasz emocje w swoim związku
 • dowiesz się, dlaczego niektóre emocje są dla nas bardzo trudne i jakie ma to skutki, szczególnie w związku
 • zrozumiesz, po co tak naprawdę są na potrzebne konkretne emocje i jakie mają znaczenie w związku
 • otrzymasz wyjątkowe narzędzia do pracy z emocjami
 • poznasz różnicę między emocjami pierwotnymi a wtórnymi oraz dowiesz się, dlaczego to rozróżnienie jest kluczowe dla Twojego związku
 • zrozumiesz lepiej swoje emocje w kontekście braku zaangażowania partnera

Moduł 7: ZBUDUJ ZWIĄZEK PEŁEN ZAUFANIA I ZAANGAŻOWANIA

Czym bliższa i ważniejsza jest dla nas relacja, tym silniej włączają się nasze różne dawne zranienia, których doświadczaliśmy w przeszłości. Głębokie zrozumienie siebie w tym kontekście jest kluczem do zmiany, dlatego w tym module:
 • dowiesz się, czym jest pozytywny i negatywny cykl (schemat) w związku
 • zidentyfikujesz negatywny cykl w Twojej relacji oraz określisz, do jakiego pozytywnego cyklu chcesz dążyć
 • zrozumiesz szczegółowo Twoją rolę w negatywnym cyklu oraz skąd się biorą Twoje określone reakcje
 • dowiesz się, co możesz konkretnie zrobić, żeby przerwać negatywny cykl i budować świadomie pozytywny
 • jak w każdym module, otrzymasz praktyczne ćwiczenia i narzędzia, które pomogą Ci wprowadzić konkretne zmiany do Twojego związku

MODUŁ 8: NOWA RÓWNOWAGA

Wprowadzanie dużych zmian to niezwykle trudny proces – dobrze jest obudzić w sobie dusze eksperymentatorki, otworzyć umysł na świeże rozwiązania i koniecznie pamiętać o byciu cierpliwą, dobrą i wyrozumiałą – dla siebie i dla partnera. Dlatego w tym module:
 • znajdziesz balans między działaniem a odpoczywaniem
 • dowiesz się, jak w praktyce rozróżnić partnerską troskę od tendencji do matkowania i przejmowania odpowiedzialności
 • ugruntujesz to, co pomaga Ci być w relacji blisko i jednocześnie na partnerskich zasadach
 • zidentyfikujesz swoje triggery, czyli to, co konkretnie wyzwala w Tobie powrót do starego schematu i negatywnego cyklu
 • dowiesz się, co zrobić, żeby zmiana w Twoim związku była trwała i z czasem coraz bardziej procentowała

Wyjątkowe bonusy

o łącznej wartości 547 zł!

Bonus #1: Wzmacniające afirmacje na wyciągnięcie ręki

Do każdego tematu, którym będziemy zajmować się w kursie przygotowałam wspierające afirmacje w postaci eleganckich tapet na telefon.

Dzięki nim:

 • Otrzymasz 8 eleganckich tapet na telefon z afirmacjami nawiązującymi do programu kursu.
 • Zyskasz subtelne „przypominajki”, które pomogą Ci wprowadzić upragnione zmiany w życie.
 • Wzmocnisz swoją motywację do pracy w kursie – afirmację mogą Ci przypominać o Twoim „dlaczego”, czyli najważniejszym powodzie (powodach), dla których podjęłaś się pracy nad sobą i swoim związkiem.
 • Zdania, które z Tobą rezonują i które masz zawsze pod ręką mogą być dla Ciebie ogromnym wsparciem w trudnych momentach.
WARTOŚĆ: 49 zł

Bonus #2: Zestaw autorskich medytacji i wizualizacji

Zestaw moich autorskich medytacji i wizualizacji, które pomogą Ci przenieść wiedzę z poziomu rozumienia i intelektu na poziom doświadczenia i serca.

 

 • Profesjonalnie nagrane pliki audio, które możesz pobrać na swój dysk i telefon, żeby mieć je zawsze pod ręką
 • Medytacje i wizualizacje możesz wykonywać w trakcie kursu (w poszczególnych modułach znajdziesz moje sugestie, którą medytację warto wykonać w danym momencie) i zawsze wtedy, kiedy poczujesz taką potrzebę.
 • Wszystkie medytacje i wizualizacje masz do wyboru w dwóch wersjach – z relaksującą muzyką w tle lub bez żadnych dźwięków – dzięki temu możesz doświadczać ich w swojej ulubionej formie
 • Medytacje pomogą Ci obniżyć stres, wyciszyć i zregenerować układ nerwowy, popracować z podświadomym poziomem, tak aby nowe treści i doświadczenia wyniesione z kursu mogły się jeszcze lepiej ugruntować
 • Wizualizacje wzmocnią Twoją motywacje i wytrwałość oraz pomogą Twojemu umysłowi stworzyć nowe ścieżki reagowania, dzięki czemu dużo łatwiej będzie Ci wprowadzać zmiany w swoim reagowaniu.
WARTOŚĆ: 299 zł

Bonus #3: Tematy na randki z partnerem

Jeżeli Twojego partnera zainspiruje Twoja przemiana oraz to, co dzięki niej stało się możliwe w Waszym związku, mam prezent dla Was obojga!

W tym bonusie otrzymacie menu z przygotowanymi przeze mnie tematami na wspólne randki. Takie spotkanie tylko we dwoje, podczas którego znajdujecie czas na pogłębioną, zbliżającą rozmowę, mogą bardzo Wam pomóc wzmacniać pozytywny cykl (schemat) w Waszym związku (i tym samym przerywać ten negatywny). Jeśli więc macie oboje gotowość do wspólnej pracy, otrzymacie:

 • Przewodnik, jak zorganizować związkową randkę, która jeszcze bardziej Was do siebie zbliży.
 • Instrukcję, na co zwrócić uwagę podczas randki, żeby była udana.
 • Pytania i tematy do rozmów, które pomogą Wam jeszcze lepiej poznać (lub zaktualizować) Wasze wartości, pragnienia oraz oczekiwania.
 • Tematy randek zostały przygotowane tak, żeby pogłębiały wzajemne zaufanie i partnerskie zaangażowanie z obu stron.
WARTOŚĆ: 199 zł

 Masz dosyć czekania i pragniesz zmiany? Czas na decyzję jest teraz.

Wiesz już, że zmiana jest w zasięgu Twojej ręki i nie musisz biernie czekać aż Twój partner się zmieni . I to jest świetna wiadomość!

To od Ciebie zależy, czy decydujesz się wprowadzić tę upragnioną zmianę w ruch – nikt inny nie zrobi tego za Ciebie. Zresztą, na pewno już to wiesz, bo przecież już od dawna czekasz na próżno, prawda? A z każdym mijającym tygodniem i miesiącem stajesz się coraz bardziej zmęczona, rozżalona, sfrustrowana i przeciążona. Możesz to przerwać. Teraz.

Moja autorska metoda, którą dzielę się w tym programie online to efekt dekady zdobywania specjalistycznej i trudno dostępnej wiedzy. To lata nauki – 5 lat studiów psychologicznych w indywidualnym trybie, ponad 4 lata wymagającego szkolenia psychoterapeutycznego (a kolejne jest już od roku w toku). To setki godzin spędzona na pomaganiu innym w ich problemach z relacjami. To tysiące stron przeczytanych książek. To dekada poszukiwania najlepszych rozwiązań i skutecznych narzędzi, z których skorzystałąm ja i kobiety, które mi zaufały. 

Teraz i Ty masz taką szansę – i to bez długich i kosztownych poszukiwań oraz czasochłonnych prób i błędów. 

Twoja inwestycja

Ten kurs zaprojektowałam tak, żebyś jak najszybciej zobaczyła efekty, dzięki którym oszczędzisz sobie ogromnych kosztów w przyszłości: niepewności, stresu, ryzyka rozstania, a pod kątem finansowym – wydatków na terapię indywidualną czy terapię par, jeśli w Twoim związku na stałe zagości poważny kryzys.

Z moim programem nie tylko możesz uniknąć tych problemów, ale także realnie zmienić swój związek na lepsze.

Czy ten kurs jest dla Ciebie?

Jak najbardziej TAK, jeśli:

Na pewno NIE, jeśli:

Jesteś w stałym związku, w którym dzielisz z partnerem codzienność (mieszkacie razem).
Aktualnie nie jesteś w związku, ale zauważyłaś schemat „holowania” partnera i chcesz go uniknąć w kolejnej relacji.
Jesteś gotowa na kilkumiesięczną, pogłębioną pracę nad sobą.

Masz chęć i odwagę dowiedzieć się o sobie (i o swoim związku) rzeczy, o których wcześniej nie miałas pojęcia.

Twój związek jest oparty na wzajemnym szacunku, akceptacji i poczuciu bezpieczeństwa; oboje macie dobre chęci, ale utknęliście w schemacie, który Wam nie służy.
Jesteś gotowa dać sobie i swojemu związkowi czas i szansę na zmianę (która nie wydarza się z dnia na dzień!).
Jesteś w stałym związku, ale nie mieszkacie razem i nie weszliście jeszcze na etap tworzenia razem wspólnej codzienności
Oczekujesz prostego rozwiązania problemu i szybkiej „recepty”.
Nie masz czasu i/lub chęci na kilkumiesięczną, pogłębioną pracę nad sobą.
W Twoim związku brakuje Ci szacunku i akceptacji ze strony partnera, a także poczucia bezpieczeństwa.
Przechodzicie z partnerem głęboki kryzys, jesteście bardzo od siebie oddaleni albo nie potraficie już rozmawiać ze sobą bez kłótni.

Poznaj historie moich klientek

opinia uczestniczki spotkań indywidualnych
„Czuję, że nie jestem w moim małżeństwie sama.”
Byłam odpowiedzialna za całą organizację naszego funkcjonowania. Nie byłoby w tym nic strasznego, bo dobrze się w tym odnajdowałam, ale brakowało mi ciepłego słowa od partnera, zauważenia tego co robię, docenienia mnie. Brakowało mi pewności że w trudnej sytuacji będę mogła na niego liczyć. Ciągle o czymś zapominał albo nie dotrzymywał obietnic. Na przykład, gdy umówiliśmy się, że on zrobi obiad, bo ja wrócę późno z pracy, oczywiście obiadu nie było, a on wzruszał ramionami i mówił „to zamówmy pizzę, co za problem?”. A ja chciałam zdrowo jeść. A przede wszytkim chciałam wiedzieć, że mogę na niego liczyć.

Zanim zaczęłam pracę z Martą miałam wrażenie, że mój partner całkowicie odpuścił – i obowiązki w domu i swój rozwój. Miał do zdania ważny egzamin, bez którego nie mógł iść dalej w swojej karierze i cały czas go odkładał. Próbowałam motywować go na wszystkie sposoby, ale on dalej miał wymówki, żeby się nie uczyć.

 

Albo ustaliliśmy, że on zaplanuje wakacje. Uzgodniliśmy to wcześniej, ja wzięłam w pracy urlop. I co się okazało? Mój mąż odkładał zorganizowanie podróży i hotelu do ostatniej chwili i w końcu to ja wszystko ogarnęłam, bo nigdzie byśmy nie pojechali.

Przez to wszystko zaczęłam planować rzeczy sama. Ale miałam wyrzuty sumienia, że planuję albo robię rzeczy bez niego. Zaczęłam mieć coraz większe wątpliwości, czy jest sens decydować się na ślub i dziecko w tej sytuacji… Wtedy zgłosiłam się do Marty, bo czułam, że nic co robię nie przynosi efektów.  

Podczas pracy z Martą zorientowałam się, ile rzeczy robię za mojego partnera. Zrozumiałam, że taki schemat wyniosłam z mojego rodzinnego domu, gdzie z jednej strony słyszałam, że mam być silna i niezależna od mężczyzn, a jednocześnie widziałam, jak moja matka zajmuje się sama całym domem i się totalnie poświęca.

Pracowałyśmy z Martą nad moimi emocjami, nad tym, jak je wyrażam, przerabiałyśmy konkretne sytuacje – to mi bardzo pomogło. Najtrudniejszy był chyba ten moment, kiedy zobaczyłam, w jaki sposób ja „karmię” ten nasz schemat w związku. Zaczęłam widzieć na co dzień te wszystkie zachowania, które sprawiały, że czułam się jak matka, a nie żona mojego męża. Ciężkie to było, ale dzięki temu mogłam powoli to zmieniać. 

Kilka miesięcy po zakończeniu współpracy z Martą widzę, że umiem się już coraz lepiej zdystansować od tego mojego schematu z domu i zwalczyć tendencję do „mamusiowania”. Mogę inaczej i bardzo mnie to cieszy. 🙂 Ciężko mi było odpuścić i na przykład dwa dni tych śmieci nie wyrzucić albo nie wstawić prania, które się wylewało z kosza, a które on obiecał zrobić… Ale potem dział się cud! Mój mąż te rzeczy jednak w końcu zauważał i przejmował inicjatywę.

Takich sytuacji jest coraz mniej, chociaż nadal się oczywiście zdarzają. Jednak ja nie reaguję już na nie po staremu, tylko inaczej. Dzięki tym zmianom wreszcie czuję, że nie jestem w moim małżeństwie sama. Dużo mniej się kłócimy, łatwiej nam się razem dogadać i zorganizować, a myśl o dziecku już mnie tak nie przeraża, bo mam poczucie, że we dwoje damy radę. Czuję się, jakby z pleców spadł mi wielki, ciężki kamień, a ja mogę wreszcie oddychać pełną piersią. 

opinia uczestniczki programu „zamień wkurw na swoją siłę”
„Narzędzia z kursu towarzyszą mi teraz codziennie.”
Marto! Gdybym mogła się z Tobą spotkać to wyściskałabym Cię że hej! Z całego serca dziękuję Ci za wszystkie narzędzia, jakie mi dałaś podczas kursu o wkurwie! Niby to takie oczywiste, jak się nad tym wszystkim głębiej zastanowić, ale w tym całym pędzie zapomniałam o sobie i o zaspokajaniu swoich potrzeb. Narzędzia z kursu towarzyszą mi teraz codziennie. Po tych trzech tygodniach jest o niebo lepiej, na pewno przesłucham wszystkie nagrania jeszcze niejeden raz. Dobrze, że robisz to co robisz, bo jesteś w tym świetna, a samo słuchanie Twojego głosu to już jest relaksacja. Dziękuję!
opinia uczestniczki programu „stawiaj granice bez poczucia winy”
„Teraz wszystko nabiera sensu.”
Bardzo dziękuję za kurs Marto!! Dał mi dużo do myślenia, a jednocześnie uświadomił mi, że to nie jest źle, jak się odmawia, myśląc jednocześnie o sobie i o tym, co jest w danej sytuacji dobre dla mnie. Pomimo krytyki, którą słyszałam, że to takie egoistyczne stawiać siebie na pierwszym miejscu. Jednocześnie dowiedziałam się, w jaki sposób używać asertywności, co naprawdę oznacza, jak pozbyć się poczucia winy i pracować nad sobą. Będę wracała jeszcze do pigułek wiedzy. Są bardzo pomocne w codziennym życiu. Teraz wszystko nabiera jakiegoś sensu i zaczynam wszystko rozumieć. Dziękuję!!!

Zdecydowana na pracę ze mną?

Oto, co się wydarzy od razu po zakupie programu:

dostęp do platformy kursowej

W momencie zakupu otrzymujesz natychmiast dostęp do platformy kursowej i wszytskich materiałów w kursie.

Roczny dostęp do wszystkich materiałów

Dostęp do wszystkich materiałów kursowych i bonusów otrzymujesz na rok od daty zakupu. Możesz więc wielokrotnie z nich korzystać, jeżeli tylko będziesz mieć taką potrzebę.

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli nie znajdziesz tutaj wskazówek, których szukasz, to napisz do mnie: kontakt@martamizera.pl.
Czy mój partner_ka też musi przerobić ten kurs?
Nie jest to konieczne. Kurs nie jest zaplanowany jako warsztat dla par – idea jest taka, że zmianę zaczynamy od siebie. Oczywiście, jeśli partner_ka chce zrobić kurs z Tobą, możecie pracować we dwójkę.
Kiedy otrzymam dostęp do kursu?

Dostęp do platformy kursowej i wszystkich materiałów otrzymasz natychmiast po zakupie (od momentu zaksięgowaniu wpłaty).

W jakiej formie są materiały?

W każdym module znajdziesz kilka esencjonalnych lekcji w formie wideo lub audio oraz dodatkowe aktywności, takie jak karty pracy w pliku PDF z ćwiczeniami do wykonania. Długość pojedynczej lekcji nie przekracza 25 minut.

Jak długo będę mieć dostęp do kursu?
Dostęp do kursu otrzymasz na rok od daty zakupu.
Czy otrzymam fakturę?
Tak, dostaniesz fakturę mailem od razu po zakupie programu. Wystawiam faktury bez VAT.
Mieszkam za granicą, jak mogę kupić program?
System płatności umożliwia płacenie szybkim przelewem, blikiem i kartą – moje klientki zza granicy najczęściej wybierają opcję płatności kartą. Aby zapłacić kartą, wybierz płatność przez PayU.
Masz inne pytanie?
© 2024 MARTA MIZERA
Polityka prywatności